SuperSport Schools Plus

Teams for the Khaya Majola Week of 2015

By Hannes Nienaber , in Cricket | News , at 2015-11-06

 

Boland: Vezokhule Mntungwa (Somerset College), Thandini Majebe (Western Cape Sport School), Aphiwe Lepotso (Western Cape Sport School), Luke Philander (Boland Landbou), Byron Fortuin (New Orleans), Fenito Mehl (New Orleans), Phillip Carstens (Somerset College), William Sendin (Somerset College), Pieter Swart (Worcester Gimnasium), Slabber la Grange (Boland Landbou), Pieter Pretorius (Paarl Boys’ High), Hannes Venter (Paarl Gimnasium), Milton Mackier (Paarl Boys’ High). 

Border: Mncedisi Malika (Dale College), James Monaghan (Selborne College), Bamanye Xengxe (Dale College), Axola Ngwana (Hudson Park), Nathan George (Selborne College), Winray Christoffels (Queen’s College), Athenkosi Mfazwe (Hudson Park), Nathan Roux (Queen’s College), Sinethemba Qeshile (Hudson Park), Lukholo Gwangqa (Kama High School), Mihlali May (Selborne College), Akhona Mnyaka (Hudson Park), Malwande Zamo (Dale College). 

Eastern Province: Matthew Breetzke (Grey PE), Jonathan Draai (Grey PE), Liam Lindsey (Grey PE), Jade de Klerk (Woodridge College), Sinalo Grootboom (Motherwell), Daine Kruger (Kingswood College), Keenan Vieira (Graeme College), Akhona Namba (United), Kyle Jacobs (Pearson), Lutho Sipamla (Grey PE), Kyle Biddulph (Grey PE), Anthony Dakin (St. Andrew’s College), Liam Harrison (Grey PE). 

Easterns: Michael Enslin (EG Jansen – captain), Kyle Scheepers (EG Jansen), Xolani Mahlaba (Hans Moore), Michael Weldon (EG Jansen), Kabelo Sekhukune (Hans Moore), CJ van der Walt (EG Jansen), Vyasen Govenden (St. Dunstan’s College), David Zweni (Hans Moore), Altus Pretorius (EG Jansen), Wilber van Dyk (Kemptonpark), Christmas Mpenyane (Unity Secondary), Albert Mohlala (Zimisele), Calvin Ntombela (Hans Moore). 

Gauteng: Chad Claassen (St David’s), Shane Dadswell, Tony de Zorzi (albei King Edward VII), Brandon Glover (St. Stithian’s College), Michael Mahlaba (St Martin’s College), Wandile Makwetu (St. Stithian’s College), Conor McKerr (St. John’s College), Wiaan Mulder (St. Stithian’s College), Linaldo Phillips (Noordheuwel), Farhaan Sayanvala (St. John’s College), Liam Smith (King Edward VII), Katlego Thena (Jeppe Boys’ High), Ricardo Vasconencelos (St. Stithian’s College).

KwaZulu-Natal: Okuhle Cele (Glenwood), Jason Wagener (Glenwood), Jerome Bossr (Glenwood), Nduduzo Mfoza (Glenwood), Matthew Kirkham (Glenwood), Sithabiso Zungu (Glenwood), Joel Veeran (Glenwood), James Tedder (Kearsney College), Keean Rencken (Kearsney College), Shinga Appanna (Mountview Secondary), Junaid Syed (Northwood), Tyron Koen (Westville Boys’ High), Craig Schlemmer (Westville Boys’ High).

KwaZulu-Natal Inland: Angus Curtis (Hikton College), Jean de Wet (Maritzburg College), Vuyo Mondi (Hilton College), David Small (Maritzburg College), Pravir Valloo (Hilton College), Gavin Morris (Hilton College), Aashiq Ramdin (Ladysmith High), Eathan Bosch (Hilton College), Nabeel Mahmoud (Drakensburg Secondary), Lethu Mtthembu (Michaelhouse), Jiveshen Pillay (Maritzburg College), Bryce Tullis (Maritzburg College), Kamogelo Selane (Hilton College).

Limpopo: 

 

 

 

 

Hannes Nienaber